> Aktuality > Články > 2017

Valenta, Dobiášová a Krocová vyhráli Grand Prix B dospělých

Most - Poslední celostátní turnaj dospělých před letní soutěžní přestávkou se uskutečnil v mostecké sportovní hale. Hráči Badmintonové Akademie Lukáše Kroce vybojovali čtyři vítězství z pěti možných. Ve smíšené čtyřhře roli favoritů potvrdila dvojice Bedřich Valenta, Martina Krocová. V prvním kole porazili dvojici Tomáš Abraham (Super Stars Most), Radka Šilhavá (SK Hamr Praha) 21:9, 21:11 a ve druhém potom Daniel Skrčený, Adéla Srbová (BaC Kladno) 21:12, 21:14. Hladké vítězství potom přišlo i ve čtvrtfinále, když zdolali Tomáše Krajču (SK Prosek Praha) s Valerií Ondráškovou (Super Stars Most) 21:13, 21:8. Třísetový souboj přišel až v semifinále s mladou dvojicí Matěj Ehm, Pavlína Krpatová (TJ Sokol Polabiny Pardubice), ale i v tomto duelu turnajové jedničky po setech 21:16, 22:24 a 21:19 zvítězily. Podobný průběh mělo i finále. V něm si Bedřich Valenta s Martinou Krocovou ve třech setech 21:11, 21:23 a 21:19 zajistili turnajové vítězství nad Ondřejem Helarem (Start Jihlava) s Veronikou Srncovou (TJ Sokol Židlochovice). Bedřich Valenta potom suverénně beze ztráty setu zvítězil ve dvouhře mužů. Jako turnajová jednička porazil ve druhém kole Matěje Ehma (TJ Sokol Polabiny Pardubice) dvakrát 21:7, ve třetím kole Josefa Richtra (BK 73 Deltacar Benátky n. J.) 21:7, 21:5 a v semifinále Ondřeje Helara (Start Jihlava) 21:11, 21:12. Do semifinále potom nenastoupil Radim Dvořák (BK Králův Dvůr) a Bedřich Valenta tak mohl pošetřit síly do finálového duelu s Janem Vorlíkem (SK Prosek Praha). Po setech 21:10, 21:16 se stal Valenta vítězem celostátního turnaj Grand Prix B. Suverénkou dvouhry žen potom byla Veronika Dobiášová, která také do turnaje nastupovala jako turnajová jednička. Ve druhém kole se utkala s klubovou spoluhráčkou Anetou Skuhrovou (Super Stars Most) a po stech 21:10, 21:7 se probojovala do čtvrtfinále. V něm potom zdolala Anežku Nováčkovou (USK Plzeň) 21:17, 21:16 a o postup do semifinále si hladce poradila s Janou Adámkovou (BK 93 Hořovice) 21:12, 21:9. Dva sety jí stačily i ve finále v souboji s Veronikou Kubečkovou (TJ Sokol Dobruška) 21:18, 21:17. Čtvrté vítězství přidal hráč Baníku Most trénující v Badmintonové Akademii Lukáše Kroce Jiří Král, společně s Matějem Hubáčkem (TJ Sokol Meteor Radotín Praha) ovládli čtyřhru mužů. Martina Krocová a Veronika Dobiášová obsadily ve čtyřhře žen bronzovou příčku.