> Aktuality > Články > 2005-2006

Stumpfová trojnásobnou přebornicí kraje

Most - Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal Přebor Ústeckého kraje pro rok 2006. O tituly krajských přeborníků bojovalo v tělocvičně Základní školy, Most, Vítězslava Nezvala, 35 hráčů z pěti klubů, Super Stars Most, BK TJ Baník Most, BK Mius Teplice, TJ Chemička Ústí n.L., SK Děčín. Super Stars Most na domácí půdě vybojovali osm umístění na stupních vítězů. Překvapivého výsledku dosáhla dvojice hráčů kategorie do třinácti let, Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová, kteří se mezi sedmnáctiletými soupeři neztratili. V prvním kole přehráli ústecký pár Ondřej Kužela, Petra Kolářová 15:3, 15:10. Bílek s Jeřichovou ve druhém kole narazili na favority turnaje, první nasazené Jakuba Holmana a Markétu Novákovou. K překvapení všech, nedali Bílek s Jeřichovou nasazeným jedničkám naději a zvítězili 15:7, 15:3. V semifinále zdolali nakonec čtvrté Miroslava Němečka s Barborou Turfandovovou (Super Stars Most) 15:8, 15:9 a po finálové prohře obsadili 2.příčku. Vítězi se stali po přesvědčivém výkonu Jan Erlebach, Veronika Stumpfová (SK Děčín, Super Stars Most). Druhý titul přidala ve dvouhře dívek. Stumpfová byla nasazena do druhého kola a v něm zdolala Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 11:3, 11:7, ve čtvrtfinále Pavlínu Pokornou (Super Stars Most) 11:6, 11:7 a v semifinále další svoji spoluhráčku Radku Kokoškovou (Super Stars Most) 11:2, 11:8. Soupeřkou ji ve finále byla Adéla Krtičková (BK TJ Baník Most), se kterou v několika posledních duelech Stumpfová jasně prohrála. Nyní však skvěle načasovala formu a po velmi dobrém výkonu svoji soupeřku porazila 13:12 a 11:6. Radka Kokošková se poté postarala o další překvapení, když v utkání o třetí místo porazila jednu z favoritek Martinu Krollovou (BK Mius Teplice). Stanislav Bílek s Miroslavem Němečkem v dramatickém semifinále porazili dvojici z TJ Chemičky Ústí n.L., Oto Rudík, Ondřej Kužela 15:5, 5:15, 17:6 a nakonec obsadili druhou příčku. Ve čtyřhře dívek obsadily reprezentantky Super Stars Most první tři místa. Vítězkami se stala dvojice Veronika Stumpfová, Adéla Krtičková (Super Stars Most, BK TJ Baník Most). Druhé místo obsadily po jeden a půl hodinovém semifinále Zuzana Jeřichová a Barbora Turfandovová (Super Stars Most). V semifinále porazily po setech 10:15, 15:8 a 17:16 Radku Kokoškovou a Pavlínu Pokornou, které nakonec vítězstvím nad Martinou Krollovou a Markétou Novákovou (BK Mius Teplice) obsadily třetí místo.

Zpráva pro rodiče či diváky turnaje: Pokud Vás při návštěvě Krajského přeboru U17 překvapili trenéři s plechovkou piva v ruce, tak si Vás dovolujeme upozornit, že se nejednalo o trenéry badmintonového klubu Super Stars Most, nýbrž BK TJ Baník Most.