> Aktuality > Články > 2008-2009

Vítězkami celostátního turnaje patnáctiletých Koldová se Salačovou

Břeclav – Brzy po historickém úspěchu Zuzany Jeřichové při Grand Prix A České republiky kategorie sedmnáctiletých vybojovaly Veronika Koldová a Kateřina Salačová další historický triumf. Jejich kořistí se stala čtyřhra dívek při celostátním turnaji Grand Prix A České republiky kategorie patnáctiletých. Obě dívky se tak staly prvními vítězkami celostátního turnaje ve čtyřhře dívek a vylepšily tak nejlepší příčku hráček Super Stars Most, která doposud patřila Janě Mladé a Zuzaně Jeřichové (2.místo - Grand Prix A ČR U13 - Brno). Koldová a Salačová nastupovali do turnaje jako nenasazené hráčky. V úvodním kole porazily dvojici Lucie Krejčová (TJ Sokol Králův Dvůr), Martina Karbanová (BK 93 Hořovice) 26:24 a 21:8. Ve druhém kole se utkaly s turnajovými dvojkami Klárou Červenkovu a Denisou Šikalovou (BK Deltacar Benátky n.J.) a překvapivě hladce zvítězili 21:16, 21:12. Další nasazený pár zdolaly dívky Super Stars Most v nedělním semifinále. Obě strany předvedly pěkný, bojovný výkon rovný vrcholné celostátní soutěži. Koldová se Salačovou porazily dvakrát 21:18 Veroniku Úblovou (TJ Sokol Doubravka Plzeň) a Nikolu Křížovou (TJ Bílá Hora Plzeň). Ve finále se badmintonistky Super Stars Most utkaly s turnajovými jedničkami Michaelaou Brečkayovou a Lenkou Havlenovou (TJ Astra ZMZ Praha). Po překvapivě snadném vítězství 21:15, 21:14 se beze ztráty setu, Veronika Koldová a Kateřina Salačová, staly vítězkami celostátního turnaje. Veronika Koldová splnila svůj plán ve dvouhře dívek, když se probojovala mezi nejlepší osmičku. Stejným výsledkem skončila i smíšená čtyřhra. Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou došli až do čtvrtfinále, kde podlehli turnajovým jedničkám Pavlu Vraníkovi a Kláře Červenkové (BK Deltacar Benátky n.J.) 19:21, 13:21.