> Aktuality > Články > 2013-2014

Aneta Skuhrová vybojovala pět medailí z Goram Cupu

Teplice - Hráči Super Stars Most se účastnili dvou otevřených turnajů Grand Prix C patnáctiletých s názvem Goram Cup. Badmintonový klub Super Stars Most na tuto soutěž nevyslal všechny své hráče, ti měli jiný turnajový nebo tréninkový program, ale i přesto hráči mosteckého klubu sbírali při těchto turnajích cenné kovy. V prvním turnaji si Veronika Brožkovcová došla pro druhé místo ve smíšené čtyřhře ve dvojici s Jonatanem Šerclem (TJ Sokol Meteor Praha Radotín). V prvním kole porazili klubové spoluhráče Tomáše Abrahama s Vendulou Štroblovou po setech 12:21, 21:12, 21:14. Další třísetová bitva je čekala v souboji s turnajovými dvojkami. Brožkovcová s Šerclem nakonec porazili Ondřeje Marka se Simonou Špulákovou (TJ Jiskra Nejdek) 7:21, 21:14, 21:11. Čtvrtfinále bylo překvapivě snadné po setech 21:3, 21:5 zvítězili nad další nasazenou dvojicí Kryštof Hartman, Adéla Srbová (BaC Kladno). Po malém odpočinku bojovala Veronika Brožkovcová s Jonatanem Šerclem opět ve třech setech o postup do finále. Anežka Nováčková (BaC Kladno) s Václavem Podivínem (SK Prosek Praha) podlehli mostecko-pražské dvojici 13:21, 21:6, 21:12. Ve finále sice Brožkovcová s Šerclem nestačili na turnajové jedničky, ale z turnaje si odvezli pěkné druhé místo. Druhým místem se blýskly také Barbora Psotová s Anetou Skuhrovou ve čtyřhře dívek, když ve třech setech ve druhém kole vyřadily turnajové dvojky Sonju Schořovou a Anežku Nováčkovou (BaC Kladno) 21:9, 14:21, 21:10. V semifinále přehrály Terezu Kozempelovou (BK TJ Baník Most) s Veronikou Kubečkovou (TJ Sokol Dobruška) 21:14, 21:12 a po finálové prohře s turnajovými jedničkami si odvážely příjemnou druhou příčku. Aneta Skuhrová přidala bronz ze dvouhry dívek. Druhý otevřený turnaj Grand Prix C se nejlépe vydařil Barboře Psotové, která vybojovala druhou příčku ve dvouhře dívek. Ve druhém kole porazila Michaelu Řasovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 21:10, ve třetím potom Lenku Svobodovou (OS BK Goram Teplice) 18:21, 21:17, 21:12 a postoupila do semifinále. V něm se utkala s klubovou spoluhráčkou Anetou Skuhrovou a po setech 21:15, 21:10 vybojovala účast ve finále. Po prohře s domácí Klárou Hejčlovou si odvezla pěkné druhé místo. Dařilo se také páru Aneta Skuhrová, Barbora Psotová ve čtyřhře dívek, když prošly beze ztráty setu až do finále. Po napínavém souboji s prvním nasazeným párem Veronika Nová, Klára Hejčlová (OS BK Goram Teplice) 20:22, 21:18 a 18:21 si nakonec odvezly pěkné druhé místo. Ze smíšené čtyřhry potom přidala Aneta Skuhrová bronz. Ve dvouhře chlapců ukázal dobrou formu hráč mladší věkové kategorie, Jakub Cach. V prvním kole si poradil s nasazeným Lukášem Pátkem (BK TJ Baník Most) 21:18, 21:13, ve druhém potom s domácím Vojtěchem Hrabákem 21:17, 21:8. Ve čtvrtfinále jej čekal těžký soupeř z celostátních turnajů, třináctiletých Václav Palán (SK Prosek Praha), ale Jakub Cach po bojovném výkonu postoupil mezi nejlepší čtveřici 21:12, 22:20. V semifinále sice podlehl pozdějšímu vítězi Kryštofu Bumbálkovi (TJ Slovan Vesec) 11:21, 19:21, ale třetí místo ve vyšší věkové kategorii je úspěchem.