> Aktuality > Články > 2016

Sestry Kohoutovy vítězkami Adria Youth International 2016

Opatija (Chorvatsko) - Badmintonisté Super Stars Most se zúčastnili turnaje Adria Youth International 2016, který byl přesunut z tradičního podzimního termínu na téměř letní červnový termín. Přesun turnaje ovlivnil bohužel i účast hráčů, ale kdo chtěl bojovat o medaile, měl přijet. Trenéři pro hráče připravili program s koupáním u moře. První den po příjezdu do Chorvatska byl ve znamení výletu na ostrov Krk. Během dvou dnů, které strávili badmintonisté Super Stars Most na cestě a na plánovaném výletě se z turnaje odhlásilo ještě několik dalších týmů a turnaj byl zkrácen. Nezačínalo se tedy podle plánu již v pátek, ale až v sobotu, a tak trenéři připravili další program. Ranní výklus podél moře v Opatiji a potom zbytek dne strávený koupáním v Rabacu. Večer se už ale hráči chystali na turnajový den. Tomáš Abraham nastupoval poprvé do evropského turnajového okruhu sedmnáctiletých. Bohužel se jeho soupeř z prvního kola Dorian Cvijanović (Chorvatsko) v předvečer turnaje zranil a tak postoupil Tomáš Abraham bez boje do čtvrtfinále. Po odhlášení slovinského týmu se nekonalo ani utkání s Domenem Lonzaričem (Slovinsko) a bez boje Tomáš Abraham prošel až do finále turnaje. Spodní částí pavouka se do finále probojoval Ali Syed Daanyaal (Pákistán). Pákistánský badmintonista byl velmi dobře technicky vybaven a praktikoval stejnou hru, jakou se učí i Tomáš Abraham. Po dlouhých výměnách a setech 13:21, 10:21 se z vítězství Adria Youth International U17 radoval pákistánský badmintonista, Tomáš Abraham skončil druhý. V kategorii do třinácti let porazila Markéta Kohoutová obě své soupeřky ze základní skupiny, Petru Hart (Maďarsko) 21:12, 21:11 a Julii Wojcik (Polsko) 21:8, 21:9. Ve finále potom zdolala Dominiku Gajda (Polsko) po setech 21:18, 21:9 a stala se vítězkou Adria Youth International U13. Ve stejné kategorii přidala bronz ze smíšené čtyřhry Kristina Kozempelová s Patrykem Daronem (Polsko). Druhou zlatou medaili přivezla Anna Natálie Kohoutová ve čtyřhře dívek kategorie patnáctiletých společně se Sunčicou Sertić. Ve finále zdolaly Markétu Kohoutovu s Kristinou Kozempelovou po setech 21:19 a 21:15. Anna Natálie Kohoutová potom přivezla ještě dvě bronzové medaile a to ze dvouhry dívek a smíšené čtyřhry.