> Aktuality > Články > 2013-2014

Jakub Cach třetí při celostátním turnaji třináctiletých

Břeclav - První start na celostátním turnaji Grand Prix A třináctiletých se Jakubu Cachovi vydařil. Ve čtyřhře chlapců startoval společně s libereckým Filipem Markem. Po setech 21:9, 21:11 hladce zvítězili v prvním kole nad Janem Horou (TJ Bílá Hora Plzeň) a Ondřejem Šilhanem (TJ Jiskra Nejdek). Čtvrtfinálový duel byl pro Jakuba Cacha s Filipem Markem taktéž snadným soustem. Zvítězili totiž po setech 21:11, 21:12 nad párem Jan Perník, Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov). Jakub Cach a Filip Marek tvrdě bojovali i v semifinále, ale s pozdějšími vítězi Markem Aubusem a Filipem Neškrabalem (TJ Montas Hradec Králové) prohráli ve třech setech 9:21, 21:19, 15:21. Bronzová příčka z prvního Grand Prix A je jistě příslibem do dalších celostátních turnajů. Jakub Cach společně s Pavlínou Seifertovou (BK TJ Baník Most) vybojovali čtvrtfinálovou účast ve smíšené čtyřhře, když podlehli až turnajovým jedničkám Marku Aubusovi (TJ Montas Hradec Králové) s Lucií Krpatovou (TJ Polabiny Pardubice) 14:21, 19:21. Premiéru v celostátním turnaji Grand Prix A třináctiletých zažili David Cach, Karolína Slavíková a Anna Natálie Kohoutová. Do druhého kola ve dvouhře se probojovala jen Julie Skuhrová vítězstvím nad Gabrielou Klampflovou (SKB Český Krumlov) po setech 21:11, 21:13. V dalším kole ale nestačila na dobře hrající Janu Adámkovou (BK 93 Hořovice). Kategorii třináctiletých čeká druhé celostátní Grand Prix A již tento víkend v Mostě.