> Aktuality > Články > 2014-2015

Bronzové Grand Prix A devatenáctiletých pro Dobiášovou a Phamovou

Praha-Vinoř - Veronika Dobiášová vybojovala při celostátním turnaji Grand Prix A kategorie devatenáctiletých bronzovou příčku ve dvouhře dívek. Dobiášová v prvním kole jako nenasazená hráčka porazila Nelu Kavalírovou (SKB Český Krumlov) hladce 21:8, 21:5. Hned v následujícím kole se střetla s klubovou spoluhráčkou Janou Panochovou. Veronika Dobiášová čtvrtou nasazenou Janu Panochovou zdolala po setech 21:17, 21:9 a postoupila do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále se utkala s Anežkou Nováčkovou (BaC Kladno), která ve druhém kole vyřadila nasazenou Veroniku Srncovou (TJ Sokol Židlochovice). V souboji mladých nenasazených hráček ve dvou setech zvítězila Veronika Dobiášová 21:15, 21:19. Semifinále proti turnajové dvojce Sabině Milové (SKB Český Krumlov) bylo ale prozatím nad její síly. Veronika Dobiášová skončila své putování turnajem po prohře 10:21, 8:21 v semifinále a odvezla si výborné třetí místo. Tím si ve svých patnácti letech zajistila čtvrtou příčku na celostátním žebříčku devatenáctiletých a přímý postup pro únorové Mistrovství České republiky této kategorie. Mladé hráčky Veronika Dobiášová s Lucií Paurovou předvedly výborný výkon i ve čtyřhře dívek, když v prvním kole řádně potrápily reprezentantky Dominiku Budzelovou (TJ Sokol Klimkovice) s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha) 21:18, 15:21, 16:21. Pro další bronzovou medaili Super Stars Most si došla Vlasta Phamová, a to ve smíšené čtyřhře společně s Radkem Pistulkou (USK Plzeň). Jako nasazené čtyřky ve druhém kole porazili pár Michal Vašátko, Zuzana Bláhová (TJ Sokol Klimkovice) 21:11, 21:10. Ve čtvrtfinále potom po třísetovém utkání 20:22, 21:9, 21:17 porazili Jakuba Skřivana (TJ Montas Hradec Králové) s Veronikou Srncovou (TJ Sokol Židlochovice). Proti turnajovým jedničkám Lukášovi Holubovi (TJ Montas Hradec Králové) s Denisou Šikalovou (BK Deltacar Benátky n. J.) dokázali držet tempo celý první set, ale v koncovce byl lepší soupeř 23:25, v druhém setu již chyběly na obrat síly a Vlasta Phamová s Radkem Pistulkou podlehli 11:21 a obsadili tak třetí příčku. Vlasta Phamová je tak druhou hráčkou celostátního žebříčku ve smíšené čtyřhře.