> Aktuality > Články > 2012-2013

Vánoční turnaj po třech letech vyhráli Påctvrďæcy

Most - Dvanáctý ročník tradičního Vánočního turnaje tříčlenných družstev změnil sponzora i místo konání. Na sklonku roku 2012 se hrálo o putovní pohár RSL ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most a byl to turnaj plný zábavy i hezkého badmintonu. Na turnaji se představila třicítka hráčů nejmladší věkové kategorie i kategorie dospělých, začátečníci i hráči, kteří se pravidelně účastní turnajů evropského juniorského okruhu. Deset týmů se v základní části utkalo systémem každý s každým, odehráno bylo pětačtyřicet utkání. Vítězem základní části se stalo družstvo Ďáblíci (Martina Fartágová, Lukáš Kroc, Bedřich Valenta), z druhého místa se do play-off probojovalo družstvo Påctvrďæcy (Valerie Ondrášková, Štěpán Kroc, Michael Jareš). Třetí po základní části skončili Dragonfly (Lukáš Kasl, Michaela Kokošková, Radka Kokošková) a ze čtvrtého místa postoupilo družstvo Švédská trojka (Jakub Motejl, Vlasta Phamová, Jana Panochová). I další týmy se utkaly o konečné pořadí. V boji o finále nakonec zvítězili Ďáblíci nad Švédskou trojkou 2:0 na zápasy (30:25 a 30:24) a Påctvrďæcy nad Dragonfly taktéž 2:0 (30:22 a 30:27). Utkání o třetí místo bylo pořádně napínavé, mezi Švédskou trojkou a Dragonfly rozhodovalo až třetí utkání. O jeden jediný bod nakonec zvítězila Švédská trojka 30:24, 18:30 a 30:29. Putovní pohár RSL si po třech letech opět vybojovali Påctvrďæcy, když zvítězili v poměru 2:0 (30:27, 30:24) nad Ďáblíky. Nejoriginálnějším družstvem byla vyhlášena ve švédských barvách oděná Švédská trojka. Nejmladší hráčkou turnaje byla Markéta Kohoutová, nejmladším hráčem potom teprve šestiletý Vladimír Brda, oba obdrželi drobnou cenu.