> Aktuality > Články > 2007-2008

Na domácí půdě kralovali Kroc, Pokorná a Fartágová

Most  - Při turnaji Grand Prix Ústeckého kraje kategorie dospělých vybojovala Martina Fartágová a Pavlína Pokorná double, Štěpán Kroc si připsal vítězství jedno. Hrálo se na domácí půdě, tedy v tělocvičně Základní školy, Most, Vítězslava Nezvala a sehráno bylo šestatřicet zajímavých utkání. Ve smíšené čtyřhře překvapily dvojice Miroslav Němeček, Martina Fartágová, když ve čtvrtfinálovém kole vyřadili Zbyňka Hrnčíře s Terezou Cinkovou (TJ Proboštov) po setech 21:14, 21:16 a dvojice Lukáš Kroc s Valerií Ondráškovou, kteří ve stejném kole vyřadili turnajové dvojky Miroslava Kubíka s Věrou Odehnalovou (TJ Proboštov) po setech dvakrát 21:18. Obě tyto dvojice se společně dělili o třetí příčku. Celkovými vítězi se stali Štěpán Kroc s Pavlínou pokornou, když ve finále zvítězili nad turnajovými jedničkami Lukášem Nevečeřalem a Evou Dragounovou (TJ Proboštov) ve třísetovém utkání 20:22, 21:16 a 21:18. Dvouhry byli nejprve hrány ve skupinách a první dva z každé skupiny postupovali do k.o.systému. Už v základních skupinách byli k vidění některé zajímavé zápasy. Například Miroslav Němeček překvapivě sehrál třísetová utkání s oběma svými soupeři, s o pět let starším Oldřichem Hotovým (BK TJ Baník Most) 21:16, 14:21, 14:21 a dokonce i s o jedenáct let starším Zbyňkem Hrnčířem (TJ Proboštov) 17:21, 21:15, 16:21. Štěpán Kroc hladce porazil Miroslava Kubíka (TJ Proboštov) 21:9, 21:11 a ve třech setech podlehl Lukáši Nevečeřalovi (TJ Proboštov) 21:18, 18:21 a 14:21. Po vítězství nad spoluhráčem Tomášem Hábou obsadil druhou postupovou příčku ve skupině. Po semifinálové prohře se Zbyňkem Hrnčířem (TJ Proboštov) 18:21, 20:22 obsadil celkovou 3.příčku. Mezi ženami se do semifinále probojovala Martina Fartágová a zdolala Terezu Cinkovou (TJ Proboštov) 21:13, 19:21 a 21:7. Ve finále potom ve dvou setech 21:14, 21:13 porazila Věru Odehnalovou (TJ Proboštov). Martina Fartágová společně s Pavlínou Pokornou zvítězily i ve čtyřhře žen, třetí místo získaly Valerie Ondrášková a Jana Mladá. Štěpán Kroc a Miroslav Němeček obsadili druhé místo ve čtyřhře mužů, třetí místo patřilo Tomáši Hábovi a Miroslavu Kubíkovi (TJ Proboštov).