> Aktuality > Články > 2006-2007

Pavlína Pokorná přebornicí severních Čech

Liberec  – Badmintonistka Super Stars Most, Pavlína Pokorná, se stala vítězkou severočeského přeboru kategorie do patnácti let a spolu s finalistkou Zuzanou Jeřichovou (Super Stars Most) si zajistila účast na Mistrovství České Republiky. Pokorná nejprve porazila Lucii Dlouhou (TJ Slovan Vesec) jasně 21:1 a 21:7. Ve čtvrtfinále přehrála po nevydařeném prvním setu 16:21 Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) také jasně 21:6 a 21:9. Pokorná nezaváhala ani v semifinále proti druhé nasazené Lucii Ježkové (VSK Slavia TU Liberec) a zvítězila po setech 21:7, 18:21 a 21:16. Díky dobře načasované formě přešla do finále přes turnajovou jedničku a čtvrtou hráčku republiky Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) hladce 21:13 a 21:15 i Zuzana Jeřichová. Finále tak bylo soubojem hráček Super Stars Most. Pavlína Pokorná si nakonec odvezla z Liberce zlato a Zuzaně Jeřichové připadla stříbrná medaile. Mezi chlapci obsadil ve dvouhře 3.místo David Mareška. Stejnou příčku obsadil i ve čtyřhře chlapců s Miroslavem Němečkem. Zuzana Jeřichová a Jana Mladá ve finále čtyřhry dívek těsně podlehli Lucii Ježkové (VSK Slavia TU Liberec) a Martině Zástřeškové (OS BK Goram Teplice) 21:16, 12:21 a 17:21. Bronzová příčka patřila Pavlíně Pokorné a Barboře Turfandovové. O stejný kov se ve smíšené čtyřhře dělili páry David Mareška, Pavlína Pokorná a Tomáš Hába, Zuzana Jeřichová.