> Aktuality > Články > 2007-2008 > Tři vítězství z Vánočního turnaje v Žalanech

Článek pana Vodrážky

Dne 29.12.2007 proběhl Vánoční turnaj žáků do 11 a 13 let v Žalanech, kterého se zúčastnili hráči z pořádajícího Garamu Teplice, Chemičky Ústí, Proboštova, Liberce a Super Stars Mostu. V kategorii U13 náš oddíl reprezentovali Kateřina Salačová, Bedřich Valenta a Jiří Vodrážka. Protože se na turnaj sjelo více hráčů než se předpokládalo, tak organizátoři rozhodli, že čtyřhry a smíšené čtyřhry sehrají obě kategorie dohromady. Hrálo se na jeden set. Pro malé sotva 10-ti leté badmintonisty to byla velmi tvrdá lekce, když stáli na kurtě proti dvojicím, hrajícím republikovou špičku. Pro Valentu s Vodrážkou to byla snadná záležitost a čtyřhru vyhráli. Jediné prvenství, které jsme nepřivezli, bylo ve čtyřhře dívek. Kateřina Salačová s Anetou Tiptovou (Ústí) nedokázali ve finále porazit domácí Otovou s Novotnou a podlehli 0 : 2 na sety. Smíšená čtyřhra ve finále proti sobě svedla Bedřicha Valentu s Kateřinou Salačovou a Jiřího Vodrážku s Adrianou Novotnou (Goram). Byl to pěkný a vyrovnaný zápas, který zaslouženě vyhráli Valenta se Salačovou 2 : 0 na sety ( 21-19 a 25-23). Ve dvouhrách se hrálo se každý s každým na 2 vítězné sety. Všechny zápasy v chlapecké kategorii s velkou převahou pro sebe rozhodli Jirka s Béďou a jejich vzájemný zápas vyhrál Béďa v poměru 2 : 1 na sety. V dívčí kategorii to Kateřina neměla tak jednoduché, ale přesto obě své největší soupeřky, Otovou a Novotnou, porazila. Pro hráče na stupních vítězů měli pořadatelé pěknou cenu a diplom.