> Aktuality > Články > 2007-2008

Turfandovová s Pokornou vyhrály céčko devatenáctek

Liberec   Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová  (Super Stars Most) zvítězily ve čtyřhře dívek při severočeském Grand Prix devatenáctiletých a kvalifikovaly se tak na celostátní turnaj Grand Prix A. Ve čtvrtfinálové kole porazily Karolínu Vránkovou (Super Stars Most) a Petru Kolářovou (TJ Chemička Ústí n.L.) po třísetovém utkání 18:21, 22:20 a 21:8. Pokorná a Turfandovová v semifinále porazily turnajové dvojky Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) s Veronikou Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:19, 14:21 a 21:9. Ve finále se potom střetly se svými klubovými spoluhráčkami Janou Mladou a Zuzanou Jeřichovou, které překvapivě porazily turnajové jedničky Adélu Krtičkovou (BK TJ Baník Most) a Lucii Grimmovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:19, 13:21 a 21:17. Finále nakonec po pětačtyřiceti minutách vyhrály Pavlína Pokorná s Barborou Turfandovovou 21:14, 21:23 a 21:17. Dvě bronzové příčky si badmintonisté Super Stars Most připsali i ve smíšené čtyřhře. O třetí místo se dělili Miroslav Němeček s Barborou Turfandovovou a Herbert Seifert (BK TJ Baník Most) s Radkou Kokoškovou. Zuzana Jeřichová potom skončila čtvrtá ve dvouhře dívek, když ve druhém kole porazila Moniku Markovou (TJ Slovan Vesec) 21:3, 21:16 a ve čtvrtfinále ve třísetovém utkání Pavlínu Pokornou 21:16, 13:21 a 21:13. V semifinále ve třech setech podlehla turnajové dvojce, o tři roky starší, Lucii Grimmové (TJ Chemička Ústí n.L.) 8:21, 21:13 a 13:21. V utkání o třetí místo v samém závěru turnaje sehrála dva vyrovnané sety s Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:17 a 14:21, třetí set potom po dohodě s trenérem ze zdravotních důvodů vypustila 3:21, protože by stejně roli náhradnice pro celostátní turnaj Grand Prix A musela z důvodu zahraničního startu odmítnout.