> Aktuality > Články > 2006-2007

Pavlína Pokorná zvítězila v prvním turnaji sezóny

Most – Badmintonistka Pavlína Pokorná se stala vítězkou prvního turnaje sezóny 2006/2007. Přestože je kategorie do sedmnácti let nejslabší kategorií pro Super Stars Most v letošní sezóně, ukázali hráči mladších věkových kategorií, že se s nimi musí počítat. Turnaje se nezúčastnilo pět přímopostupujících badmintonistů Super Stars Most. Pokorná nejprve porazila Nikolu Klimplovou (BK TJ Baník Most) 21:5 a ve druhém setu dokonce své soupeřce nepovolila ani bod (21:0), což v současném systému počítání znamená neudělat žádnou chybu. Ve čtvrtfinále porazila Kateřinu Ošmerovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:8, 21:3. Pokorná postoupila do finále po vítězství dvakrát 21:13 nad ústeckou Petru Kolářovou a ve finále na ni nestačila ani jedna s favoritek Lucie Pilařová. Pokorná zvítězila po setech 16:21, 21:17 a 21:19. Postup pro severočeské Grand Prix si ještě zajistila Karolína Vránková a mezi chlapci 3.-4.místem Tomáš Hába. Pavlína Pokorná společně s Valerií Ondráškovou vybojovali stříbrnou příčku ve čtyřhře dívek. Ve finále ve třech setech podlehly sehrané dvojici Lucie Pilařová, Veronika Doušová (TJ Chemička Ústí n.L./BK TJ Baník Most). Pokorná s Hábou ještě přidali 3.-4.místo ve smíšené čtyřhře.