> Aktuality > Články > 2007-2008

Němeček a Loukotová se představili na turnaji v Dánsku

Fredericia  - Miroslav Němeček a Michaela Loukotová startovali na mezinárodním turnaji LBS Festival v dánské Fredericii. Všechny disciplíny byli hrány ve skupinách. Michaela Loukotová v kategorii patnáctiletých, ve skupině 7, porazila Mathilde Bech (Svaneke - Dánsko) 21:14, 21:18 a podlehla Anne Rud Hemmingsen (Søften - Dánsko) 9:21, 13:21. Druhé místo ve skupině ji zajistilo účast v dalších bojích mezi druhým z ostatních skupin. Tam se utkala s Camilou Kristiansen (Skælskør - Dánsko) 4:21, 10:21 a s Katrine Christiansen (Fredericia - Dánsko) 16:21, 19:21. Jako třetí ve skupině sehrála utkání ve vyřazovacím systému o 21.-24.příčku. Po prohře s Mitzi Friis-Hansen (Stenløse - Dánsko) 14:21, 21:15 a 18:21 obsadila konečnou 23.-24.příčku.  Ve čtyřhře dívek společně s Kamilou H.Jensen (Søften - Dánsko) obsadily v základní skupině druhou příčku, ve skupině druhých potom třetí příčku a poté v k.o.systému zvítězily po setech 21:16 a 21:16 nad párem Mathilde G.Bech (Poulsker -Dánsko) a Mathilde Bech (Svaneke -Dánsko). Loukotová a Jensen nakonec obsadily 11.příčku. Miroslav Němeček ve dvouhře chlapců kategorie sedmnáctiletých, ve své skupině 4, porazil Tima Madsena (Skælskør - Dánsko) 22:20, 9:21 a 23:21. Poté ještě zdolal Nicolaie Westh (Frederiksværk - Dánsko) 21:11, 21:8 a podlehl těsně ve třech setech Jesperu Bjørnholmovi (Holmegaard - Dánsko) 20:22, 21:14 a 20:22. Díky stejnému počtu vítězství ve skupině rozhodovalo až skóre, to přisoudilo Miroslavu Němečkovi až třetí místo ve skupině. V dalších bojích porazil Rasmuse Kejser Nikkelsena (Bindslev-Tversted - Dánsko) 21:15, 19:21, 21:18 i Rune Gade Larssona (Hundested - Dánsko) 21:6, 21:12. V k.o.systému se tedy utkal o 37.-42.místo. Nejprve porazil Jespera Villadsena (Bindslev-Tversted - Dánsko) 21:17, 21:17 a poté podlehl Madsi Henningsenovi (Sejs-Svejbæk - Dánsko) 14:21, 15:21 a patřila mu konečná 38.příčka. Ve čtyřhře chlapců společně s Mathiasem Eriksenem (Odden - Dánsko) v základní skupině zvítězili a ve skupině vítězů obsadili druhou příčku, což jim zajistilo utkat se o 4.-6.místo. V k.o.systému však hned podlehli Christianu Philipsenovi (Blans Sundeved - Dánsko) a Nicklasu Kristensenovi (Rønne - Dánsko) 19:21 a 14:21. V konečném účtování jim tedy patřila šestá příčka. Turnaje se zúčastnilo přes 700 hráčů, kromě domácích Dánů a výpravy z České Republiky vedené Ing.Miladou Novákovou se na turnaji představili hráči z Polska, Německa a Belgie.