> Aktuality > Články > 2014-2015

Kohoutová, Boháčová a Cach zvítězili mezi patnáctiletými

Most - Patnáctiletí v Mostě bojovali o postupy z krajského Grand Prix D do severočeského kvalifikačního turnaje Grand Prix C. Super Stars Most na tento turnaj vyslali opět většinu mladších hráčů z kategorie třináctiletých nebo dokonce jedenáctiletých. Přesto se jim podařilo vybojovat tři zlaté a mnoho dalších umístění na stupních vítězů. David Cach ve dvouhře chlapců ve druhém kole jako nasazená jednička zdolal Jakuba Johanovského (TJ Chemička Ústí n. L.) po setech 21:8, 21:12. Více starostí mu nadělal čtvrtfinálový soupeř Tomáš Demuth (BK TJ Baník Most), ale Cach nakonec po setech 17:21, 23:21 a 21:19 otočil zápas ve svůj prospěch. V semifinále ve dvou setech zdolal Lukáše Hanha (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:16, 21:15 a ve finále Dominika Hykyše (T-Club Ústí n. L.) 23:21, 21:15. Velkým překvapením turnaje byla desetiletá Markéta Kohoutová, která byla na turnaj vyslána proto, aby se utkala se silnějšími a staršími soupeřkami. Jenomže se ukázalo, že ani v o pět let starší kategorii se Markéta Kohoutová neztratí. V prvním kole přehrála Terezu Krečovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:8, 21:3, poté turnajovou jedničku Rozálii Nerudovou (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:6 a v semifinále Terezu Jedličkovou (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:1. Očekávalo se tedy alespoň dramatické finále, když Markéta Kohoutová zvítězila v prvním setu 21:19. Ve druhém si ale se soupeřkou Eliškou Dítětovou (SK Děčín) pohrála a zvítězila 21:7. Aneta Boháčová, velký objev podzimní části sezóny, přidala postupové třetí místo a společně s Markétou Kohoutovou zvítězily ve čtyřhře dívek. Třetí místo vybojovala Barbora Dvořáková (Super Stars Most) s Eliškou Dítětovou (SK Děčín). Ve čtyřhře chlapců s přehledem beze ztráty setu prošli do finále David Cach (Super Stars Most) společně s Jiřím Jordánem (OS BK Goram Teplice), tam ale podlehli Tomáši Demuthovi s Janem Novotným (BK TJ Baník Most) 21:18, 21:9. Vítězství uteklo hráčům Super Stars Most také ve smíšené čtyřhře, David Cach a Markéta Kohoutová skončili druzí a Ondřej Psota s Anetou Boháčovou třetí.