> Aktuality > Články > 2005-2006

Valenta druhý v turnaji nejmladších badmintonistů

Praha - Turnaj nejmladších badmintonistů kategorie do jedenácti let proběhl za pořadatelství klubu TJ Astra ZMZ Praha. Turnaj měl kvalitní obsazení, přijeli hráči i ze vzdálenějších klubů, z Plzně a Českých Budějovic. V konkurenci patnácti chlapců obsadil Bedřich Valenta (Super Stars Most) druhé místo a Jiří Vodrážka na místě čtvrtém. Mezi děvčaty vybojovala Kateřina Salačová šestou příčku. Nejprve byli hráči rozděleni do čtyřech skupin, kde hráli každý s každým na jeden set do 21 bodů beze ztrát. Valenta i Vodrážka vyhráli jednoznačně každý svojí skupinu a postoupili do skupiny finálové. Do závěrečných bojů se ještě probojovali Martin Kondr  (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) a Vojtěch Benedikt (BK Deltacar Benátky n. Jizerou). Nejlépe se vedlo Martinu Kondrovi, který porazil všechny své soupeře. Ostatní zápasy ve finálové skupině byly velmi vyrovnané. Vodrážka nejprve po boji porazil Valentu 21:20, poté prohrál nešťastně s Benediktem 18:21 a tím se připravil o druhé místo. Valenta  porazil Benedikta 21:15 a proto rozhodovalo o konečném pořadí na druhém až čtvrtém místě skóre. To měl lepší Bedřich Valenta, který si tedy připsal druhou příčku a na Jiřího Vodrážku zbylo čtvrté místo. Kateřina Salačová bojovala mezi třinácti dívkami. V základní skupině skončila na třetím místě a po zlepšených výkonech v další části turnaje nakonec vybojovala šesté místo.