> Aktuality > Články > 2007-2008

Dívky jasně ovládly Grand Prix C U17

Žalany  – Dívky Super Stars Most jasně ovládly severočeské Grand Prix C sedmnáctiletých. Pavlína Pokorná nastupovala do turnaje jako turnajová jednička a jediným jejím cílem byl postu pro Grand Prix A České Republiky. Po vítězství nad Lucií Kolářovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:7, 21:11 a Zuzanou Hlavatou (TJ Slovan Vesec) 21:5, 21:16 se probojovala do semifinále turnaje. Další semifinalistkou byla Radka Kokošková, která porazila Kamilu Procházkovu (BK TJ Baník Most) 21:10, 21:9 a ve čtvrtfinále po boji spoluhráčku Valerii Ondráškovou 16:21, 21:19 a 21:16. Třetí semifinalistkou, která hájila barvy Super Stars Most byla Zuzana Jeřichová. Ta v úvodním kole porazila turnajovou dvojku Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) po setech 21:17, 21:23 a 21:19. Ve čtvrtfinále se utkala se spoluhráčkou Barborou Turfandovovou a zvítězila po setech 25:23, 21:16. První semifinále bylo opět bitvou mezi hráčkami Super Stars Most, Radkou Kokoškovou a Pavlínou Pokornou. Turnajová jednička Pokorná nakonec utkání vyhrála po setech dvakrát 21:14. Ve druhém semifinále porazila Zuzana Jeřichová libereckou Karolínu Kerdovou 19:21, 21:13 a 21:6. Finále tedy bylo znovu pouze záležitostí hráček Super Stars Most. Ve finále zvítězila Zuzana Jeřichová 21:19 a 21:19 nad Pavlínou Pokornou a po vítězství Grand Prix C devatenáctiletých se stala vítězkou i mezi sedmnáctiletými. Radka Kokošková potom završila jasnou převahu hráček Super Stars Most vítězstvím v utkání o třetí místo nad Karolínou Kerdovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:19, 18:21 a 21:13. Mezi chlapci se nejlépe dařilo Miroslavu Němečkovi, který  nejprve porazil Daniela Pateru (TJ Slovan Vesec) 21:11, 21:15 a ve čtvrtfinále nechybělo mnoho, aby porazil vítěze posledního celostátního Grand Prix A. V prvním setu totiž zvítězil 21:19, ve druhém těsně podlehl až v nastavené hře 25:27. Nedostatek sil však ovlivnil třetí set v Němečkův neprospěch 14:21. Ve čtyřhře dívek zvítězily Pavlína Pokorná s Barborou Turfandovovou, o třetí příčku se dělily Radka Kokošková s Valerií Ondráškovou a Zuzana Jeřichová s Janou Mladou. Super Stars zamíchali i smíšenou čtyřhrou. Němeček s Turfandovovou vyřadili již ve čtvrtfinále turnajové jedničky Martina Šídu (VSK Slavia TU Liberec) s Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:18, 21:19. David Mareška s Pavlínou Pokornou porazili Jakuba Holmana s Barborou Vidnerovou (OS BK Goram Teplice) 21:15, 21:14, Pavla Vitveru (TJ Chemička Ústí n.L.) s Karolínou Kerdovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:16, 21:23 a 21:16. V semifinále dokonce hladce zdolali turnajové dvojky Marka Löfflera (OS BK Goram Teplice) s Lucií Ježkovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:13, 21:15 a obsadili konečnou druhou příčku.