> Aktuality > Články > 2010-2011

Postup na GPA Linharta a Dobiášové

Ústí nad Labem - Při prvním turnaji Grand Prix C Ústeckého kraje U13 se představilo celkem osm hráčů Super Stars Most. Ve smíšené čtyřhře navázali na výborný úspěch z turnaje U13 ,,D“ Veronika Dobiášová (Super Stars Most) a Lukáš Linhart (Super Stars Podbořany). Vyhráli první kolo poměrně hladce proti Jaroslavu Máchalovi (TJ Slovan Vesec) a Tereze Míškové (VSK Slavia TU Liberec) 21:8, 21:6. Ve druhém kole opět hladce porazili pár Jan Kubalík a Tereza Kozempelová (BK TJ Baník Most) 21:4, 21:8. O postup do semifinále sehráli utkání proti nasazenému páru Miloš Podolský a Eliška Láníková (Ústí nad Labem) a opět nezaváhali, vyhráli 21:15, 21:9. V semifinále sehráli napínavé třísetové utkání s dalším nasazeným párem, Lukášem Pátkem a Lucií Borovskou (BK TJ Baník Most). Po setech 14:21, 21:15, 21:19 se z vítězství radovala Dobiášová a Linhart. Ve finále se střetli s prvním nasazeným párem, Ondřejem Králem a Lucií Lávičkovou a podlehli mu i přes bojovný výkon 14:21,14:21. I přesto, že náš pár prohrál, nominoval se na celorepublikovou soutěž. Ve smíšené čtyřhře jsme získali ještě třetí až čtvrtou příčku díky páru Lukáš Zischka a Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany), kteří v semifinále podlehli taktéž pozdějším vítězům, Král, Lávičková 5:21, 11:21. Smíšené páry Petr Škvára s Lucií Paurovou (Super Stars Podbořany a Most) a Vít Štefl (SK Děčín) s teprve devítiletou Julií Skuhrovou (Super Stars Podbořany) skončili shodně na devátém až šestnáctém místě. Ve dvouhře dívek se nejvíce dařilo Veronice Dobiášové, která předváděla po celý turnaj výborné výkony a postupně vyřadila v prvním kole Lenku Svobodovou (BK Goram Teplice) 21:7, 21:4. Ve druhém kole Sáru Gerychovou (Ústí nad Labem) 21:13, 21:15. O postup do semifinále Terezu Kozempelovou (BK TJ Baník Most) 21:16, 21:7. V semifinále prohrála s finalistkou Lucií Borovskou (BK TJ Baník Most) 15:21, 11:21. V souboji o třetí příčku zvítězila ve strhující třísetové bitvě, po předvedeném výborném výkonu, nad Eliškou Láníkovou (Ústí nad Labem) 21:10, 16:21, 21:18 a stala se první náhradnicí na celorepublikovou soutěž. Na turnaji jsme uhráli ještě jedno třetí místo a tím i dalšího prvního náhradníka na celorepublikovou soutěž, a to v podání Lukáše Zischky ve dvouhře chlapců. Lukáš Zischka (Super Stars Podbořany) postupně vyřadil ve druhém kole Martina Bolinu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:15, 21:2. Dále klubového spoluhráče z Podbořan Lukáše Linharta 21:11, 21:14. V semifinále prohrál s pozdějším vítězem Ondřejem Králem (BK TJ Baník Most) 11:21, 14:21. V souboji o třetí místo zvítězil nad Jiřím Králem (BK TJ Baník Most) 21:14, 21:15. V dívčí čtyřhře jsme měli dvě zastoupení. První pár Lucie Paurová a Vendula Štroblová (Super Stars Most) prohrály hned první zápas druhého  kola. Druhý pár Dobiášová, Skuhrová v souboji o semifinále podlehly i přesto, že podaly krásný výkon, prvnímu nasazenému páru Lávičková, Blovská (BK TJ Baník Most, OS BK Goram Teplice) 11:21, 14:21 a obsadily  páté až osmé místo. V chlapecké čtyřhře náš pár Lukášů, Linhart a Zischka ve druhém kole porazili pár Petr Škvára (Super Stars Podbořany), Martin Bolina (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:16, 21:9. Ve čtvrtfinále porazili pár Jan Králíček, Jiří Král (BK TJ Baník Most) 21:12, 21:7. V semifinále podlehli po tuhém boji i přes velmi dobrý výkon páru z BK TJ Baník Most Jiřímu Královi a Lukáši Pátkovi 21:19, 12:21, 17:21. I když jsme na turnaji nevybojovali ani jedno první místo, musíme hráče za předvedenou hru pochválit. Hlavně naše páry Veroniku Dobiášovou, Anetu Skuhrovou a Lukáše Linharta, Lukáše Zischku a to i v mixech. Ve dvouhrách pak hlavně Veroniku Dobiášovou a Lukáše Zischku. Za očekáváním zůstala turnajová jednička Petr Škvára, kde se projevila neúčast na letním soustředění a taky dlouhý herní výpadek Lucie Paurové zapříčiněný úrazem. Těmto hráčům přejeme, aby se co nejdříve dostali do loňské formy.

autor článku: Luboš Zischka