> Aktuality > Články > 2012-2013

Hattrick pro Skuhrovou a premiérové vítězství pro Psotovou

Most - Skvělého výsledku dosáhly hráčky Super Stars Most při Grand Prix ústeckého kraje kategorie do patnácti let. Aneta Skuhrová potvrdila roli favoritky a jako turnajová jednička zvítězila ve dvouhře dívek beze ztráty setu. Nekompromisní los svedl nejlepší hráčky tohoto turnaje do horní poloviny pavouka. Veronika Brožkovcová zvítězila ve druhém kole nad Ladou Pavlovičovou (SK Děčín) 21:15, 21:11, Barbora Psotová porazila jednoznačně Natálii Bublovou (TJ Proboštov). V boji o postup do semifinále se utkala děvčata, Brožkovcová a Psotová, proti sobě. Po třísetové bitvě se z výhry radovala zkušenější Veronika Brožkovcová, na kterou v boji o postup do finále čekala další domácí hráčka, Aneta Skuhrová. Brožkovcová předvedla bojovný výkon, ale tentokrát to na klubovou spoluhráčku nestačilo, a tak obsadila třetí místo. Aneta Skuhrová ve finále až překvapivě hladce porazila Sáru Gerychovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 21:4. Ve čtyřhře dívek dopadl los obdobně, když se již v semifinále setkaly dva nejlepší domácí páry, a to Veronika Brožkovcová s Adrianou Michalovou a Barbora Psotová s Anetou Skuhrovou. Po velmi pěkném zápasu do finále postoupila Psotová se Skuhrovou. Z druhé strany pavouka se do finále probojovaly hráčky z Ústí nad Labem, Eliška Láníková a Sára Gerychová. Domácí hráčky opět zabojovaly a ve finále zvítězily 21:17 a 21:19. Přestože Barbora Psotová letos načíná druhou sezónu v závodním badmintonu, dokázala již po roce vybojovat první vítězství. Psotová všem ukázala, že patří mezi talentované hráčky a že se s ní do budoucna bude muset rozhodně počítat. Aneta Skuhrová si do třetice vybojovala vítězství ve smíšené čtyřhře společně s Lukášem Linhartem. O třetí příčku se dělili další hráči ze Super Stars Most, a to jedenáctiletý Jakub Cach společně s Veronikou Brožkovcovou a David Hájek s Adrianou Michalovou. Třetí místo ze čtyřhry chlapců si na své konto připsali Kamil Hák a Lukáš Linhart. Ve dvouhře chlapců se nejdále probojoval bronzový Lukáš Linhart a nadaný Jakub Cach, který skončil na pátém místě a stal se tak prvním náhradníkem pro severočeské Grand Prix C.