> Aktuality > Články > 2007-2008

Pokorná a Turfandovová vítězkami turnaje sedmnáctiletých

Liberec  - Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová se staly vítězkami kvalifikačního turnaje Grand Prix C pro celostátní turnaj Grand Prix A v Dobrušce. Ve čtyřhře dívek měli badmintonisté Super Stars Most v semifinále hned trojnásobné zastoupení. Vitězství si z Liberce odvezly Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová, které ve finále poměrně snadno porazily turnajové jedničky a medailistky z posledního celostátního turnaje, Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) s Veronikou Doušovou (BK TJ Baník Most), po setech 21:19, 21:15. O třetí místo se společně dělily Radka Kokošková, Valerie Ondrášková a překvapení turnaje Veronika Koldová s Karolínopu Vránkovou. Tato dvojice totiž vyřadila nasazený pár Martina Zástřešková (OS BK Goram Teplice), Lucie Ježková (VSK Slavia TU Liberec) 21:15 a 22:20. Pavlína Pokorná se ve dvouhře dívek, jako turnajová jednička, utkala ve druhém kole se Zazanou Jeřichovou. Nepřízniví los pro barvy Super Stars Most znamenal, že jedna z favoritek bude muset ze hry. Tou šťastnější nakonec byla Pavlína Pokorná, která zvítězila po setech 21:17 a 21:11. Ve čtvrtfinále si Pokorná hladce poradila s Karolínou Kerdovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:15, 21:11. Osudnou se ji však v semifinále stala Eva Dragounová (TJ Proboštov), která již v předchozích dvou kolech mohla prohrát s hráčkami Super Stars Most. Ve druhém kole Dragounové znepříjemnila postup do čtvrtfinále Karolína Vránková (Super Stars Most) 19:21, 21:19 a 9:21. Ve čtvrtfinále to byla Barbora Turfandovová (Super Stars Most), která podlehla ještě těsněji 21:11, 14:21 a 21:23. A ani Pavlína Pokorná po příliš křečovité hře nezvládla koncovku třetího setu a v semifinále s Dragounovou prohrála 14:21, 21:18 a 22:20. V utkání o třetí místo potom ještě Pavlína Pokorná porazila spoluhráčku Radku Kokoškovou a stala se tak první náhradnicí pro celostátní turnaj. Druhou náhradnicí je právě Radka Kokošková, která ve čtvrtfinále přehrála Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:19, 15:21 a 21:17. David Mareška s Miroslavem Němečkem vybojovali druhé místo ve čtyřhře chlapců. Radka Kokošková (Super Stars Most) s Herbertem Seifertem (BK TJ Baník Most) a Pavlína Pokorná s Davidem Mareškou se ve smíšené čtyřhře dělili o 3.příčku.