> Aktuality > Články > 2012-2013

Tři medaile pro Janu Panochovou z celostátního GPA

Český Krumlov - Dívčí kvarteto reprezentovalo badmintonový klub Super Stars Most při prvním celostátním turnaji sedmnáctiletých. Ve dvouhře dívek se o překvapení postarala Veronika Dobiášová, která v prvním kole vyřadila domácí Valentýnu Gutwirthovou  21:15, 23:21 a ve druhém kole byla blízko k dalšímu nemilému překvapení pro domácí. Čtyři body jí chyběly k vyřazení turnajové dvojky Sabiny Milové 13:21, 21:17 a 17:21. O medailové umístění se ale postarala další ze čtveřice hráček Super Stars Most, Jana Panochová. Ve druhém kole, do kterého byla nasazena, porazila Michaelu Fuchsovou (TJ Polabiny Pardubice) 21:18, 21:15 a ve čtvrtfinále přemožitelku turnajové jedničky Terezu Švábíkovou (TJ Sokol Klimkovice) 21:14, 21:17. V semifinále poté podlehla Michaele Zelinkové (SK Prosek Praha) 12:21, 10:21. Obě třináctileté dívky, Veronika Dobiášová s Lucií Paurovou se ve čtyřhře dívek mezi sedmnáctiletými probojovaly do čtvrtfinále, když zvítězily nad Helenu Homolkovou (TJ Sokol Jílové) a Jovanu Skrčenou (BaC Kladno) 21:16, 21:13. Ve čtvrtfinále potom bojovaly hráčky Super Stars Most už jen mezi sebou. Z tohoto duelu vzešla vítězně zkušenější dvojice Jana Panochová, Vlasta Phamová po setech 21:17, 22:20. Dvojice Super Stars Most si nakonec po prohře s pozdějšími vítězkami Pavlou Drapáčovou (TJ Orlová-Lutyně) a Kateřinou Bočkovou (TJ Sokol České Budějovice) z Českého Krumlova odvezly třetí příčku. Třetí medaile Jany Panochové přišla ve smíšené čtyřhře společně s Filipem Budzelem (TJ Sokol Klimkovice). Ve třech setech nakonec podlehli ve finálovém duelu páru Lukáš Holub (TJ Sokol Dobruška), Pavla Drapáčová (TJ Orlová-Lutyně) 22:20, 19:21, 11:21 a z prvního Grand Prix A si odvezli stříbrnou příčku.