> Aktuality > Články > 2008-2009

Koldová a Salačová vyhrály déčko sedmnáctiletých

Žalany - Veronika Koldová a Kateřina Salačová si v letošní sezóně připsaly sedmé vítězství, když zvítězily ve čtyřhře dívek kategorie mladších dorostenců. Turnajové jedničky, Koldová se Salačovou, ve druhém kole porazily klubové spoluhráčky Karolínu Vránkovou s Kláru Dokládalovou 22:20 a 21:19. V semifinále porazily nakonec třetí Michaelu Loukotovou s Barborou Dugovou (Super Stars Most) 21:14 a 21:10. Set neztratily ani ve finále, když si poradily s Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) a Kateřinou Srpovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:13, 21:18. Veronika Koldová stejně hladce prošla dvouhrou dívek. Ve finále porazila Annu Fričovou (TJ Proboštov) 21:19 a 21:14. Třetí příčka potom patřila Kateřině Salačové, která překvapivě vyřadila druhou nasazenou Martinu Ottovou (OS BK Goram Teplice) 2:0 na sety 21:14, 21:16. Postup pro severočeské Grand Prix C si zápasem o pořadí vybojovala i Karolína Vránková. Ve dvouhře chlapců prošel nejdále Bedřich Valenta, který v semifinále porazil překvapivě hladce Vlastimila Valtera (OS BK Goram Teplice) 21:16, 21:10, ale ve finále nestačil na Martina Krále (BK TJ Baník Most) 21:23, 20:22. Stejnou příčku vybojoval i ve dvojici s Michaelem Jarešem ve čtyřhře chlapců, když těsně ve finále podlehli teplické dvojici Vlastimil Valter, Jan Dupák 19:21, 21:16 a 21:17. Třetí místo patřilo badmintonistům Super Stars Most ještě ve smíšené čtyřhře, zasloužili se o něj Bedřich Valenta s Kateřinou Salačovou.