> Aktuality > Články > 2013-2014

Štroblová a Psotová zvítězily v prvním turnaji patnáctiletých

Most – Při prvním turnaji kategorie třináctiletých obsadili hráči Super Stars Most několik umístění na stupních vítězů. Přestože velká většina domácích hráčů měla zajištěn přímý postup na severočeské Grand Prix, podařilo se i tak posbírat mnoho medailových umístění. Ve smíšené čtyřhře se nejdále probojoval Michal Vaňata a Tereza Pálková, kteří ve finále podlehli teplickému páru Vojtěch Hrabák, Andrea Picklová. Třetí místo a první umístění v kariéře na stupních vítězů si společně odnesli Ondřej Psota a Aneta Boháčová. Ondřej Psota zaznamenal během letní přípravy velké zlepšení a ukázal se i ve dvouhře chlapců. Přestože věkem stále patří mezi jedenáctileté, na turnaji mezi třináctiletými se rozhodně neztratil. V prvním kole porazil Martina Kytku (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:10. Poté se utkal se svým klubovým spoluhráčem, Michalem Vaňatou. Ondřej Psota Vaňatovi v prvním setu statečně vzdoroval, 16:21, ale ve druhém setu již Psotovi nezbyly síly a tak podlehl 10:21. Ondřej Psota ještě sehrál dva zápasy o možný postup na severočeské Grand Prix. V prvním duelu porazil Petra Bolinu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:13, 21:11, poté si překvapivě hladce poradil i s Jakubem Moravcem 21:9, 21:14 (BK TJ Baník Most) a zaslouženě si tak vybojoval postup na severočeské Grand Prix. Michal Vaňata ještě v semifinále porazil Michala Salavu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 21:14 a postoupil do finále. V něm už ale nestačil na Vojtěcha Hrabáka (OS BK Goram Teplice) a obsadil druhé místo. Společně s Hrabákem zvítězil Vaňata ve čtyřhře chlapců, třetí místo přidali po velice pěkném výkonu Ondřej Psota a Simon Angelo Vanegas. Mezi děvčaty obsadila třetí místo Tereza Pálková a společně s Anetou Boháčovou vybojovaly druhé místo ve čtyřhře dívek.