> Aktuality > Články > 2007-2008

Stanislav Bílek vybojoval hattrick

Liberec  - Badmintonista Super Stars Most, Stanislav Bílek, vybojoval hattrick při severočeském Grand Prix C. Nenasazený hráč ve dvouhře chlapců nejprve porazil Adama Růžičku (TJ Chemička Ústí n.L.) hladce 21:10 a 21:11. Ve čtvrtfinále po velmi vyrovnaném utkání 22:20, 12:21 a 21:18 klubového spoluhráče Tomáše Hábu. Překvapivý výkon podal i mladý nadějný hráč, Bedřich Valenta, který nejprve po boji zdolal Martina Krále (BK TJ Baník Most), 21:18, 17:21, 22:20. Ve čtvrtfinále potom i turnajovou jedničku a favorita na postup pro Grand Prix A ČR, Jana Machače (BK TJ Baník Most),  21:17, 12:21 a 22:20. V semifinále se potom utkal s pozdějším vítězem Stanislavem Bílkem. Bílek zvítězil po setech 21:12, 21:10 a ve finále se utkal s teplickým Janem Dupákem (OS BK Goram Teplice). Hladký průběh finále po setech 21:13, 21:12 přinesl vítězství Stanislavu Bílkovi. Kromě Stanislava Bílka si postup do celostátního turnaje zajistila druhým místem v dvouhře dívek Jana Mladá. V semifinále svedla tuhý boj o postup s Veronikou Koldovou (Super Stars Most) 25:23, 15:21, 22:20. Čtyřhru chlapců s přehledem vyhráli, beze ztráty setu, Stanislav Bílek a Tomáš Hába. Třetí místo patřilo Michaelu Jarešovi s Bedřichem Valentou. Čtyřhru děvčat ovládly Zuzana Jeřichová a Jana Mladá, jediný set ztratily ve finále proti Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) a Anně Fričové (TJ Proboštov). Po setech 21:17, 20:22 a 21:12 se Jeřichová s Mladou radovaly z dalšího společného vítězství. Jasnými vítězi smíšené čtyřhry se stali Stanislav Bílek se Zuzanou Jeřichovou. V semifinále přehráli turnajové jedničky Jana Machače s Veronikou Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:17, 21:15 a ve finále hladce Vlastimila Valtra (OS BK Goram Teplice) a Annu Fričovou (TJ Proboštov) 21:9 a 21:10. Třetí příčku vybojovali Tomáš Hába a Jana Mladá. Zuzana Jeřichová již před tímto turnajem měla svým postavením na celostátním žebříčku zajištěn přímý postup a společně s Janou Mladou, Stanislavem Bílkem a Tomášem Hábou bude bojovat o medailové pozice při Grand Prix České Republiky v Praze.