Super Stars Most | badmintonový klub |
Načítání ...

Badmintonová Olympiáda

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

 

Koordinátor projektu: Martina Fartágová, trenér II. třídy

 

Garant projektu: Lukáš Kroc, trenér II. třídy

 

Partner projektu: internetový obchod www.vsenabadminton.cz

 

Autoři projektu: Martina Fartágová (tel.: +420 605 303 207, martinity@centrum.cz), Lukáš Kroc (tel.: +420 732 931 378, Super.Stars@centrum.cz)

 

Cíl projektu: V mladším školním věku si děti rády hrají a soutěží. Mají poměrně krátkou dobu soustředění, a proto je dobré využívat pestrou činnost s herním principem. Cílem našeho projektu je zapojit co možná největší množství dětí v tzv. zlatém věku motoriky do badmintonu za pomoci systematické podpory. Přivést k badmintonu co možná nejširší skupinu dětí, ze které bude do budoucna možno vybírat nové talenty.

 

Účel projektu: Ve věkové kategorii do 11 let je nutné velmi obezřetně přistupovat k tréninkovým metodám. Účelem je naučit trenéry, asistenty, vedoucí kroužků či rodiče zaměřit se na důležité aspekty tréninku dětí v tomto věku. Naučit je rozlišovat rozdíly mezi ranou specializací a tréninkem odpovídajícím vývoji. Zároveň naučit děti důležitým dovednostem, které využijí v pozdější přípravě, která povede až k očekávanému cíli. V tomto programu nebudou vynikat pouze děti s akcelerovaným biologickým věkem.

 

Zaměření projektu:

a) rychlost (rozvoj rychlostních schopností má velkou prioritu právě v dětském věku) 

b) síla (rozvoj síly je důležitý ve formě pohybových her a přirozeným posilováním)

c) koordinace (využití zlatého věku motoriky)

d) týmová hra (psychologická příprava)

 

Realizace projektu: Projekt se skládá ze soutěží, které jsou snadno realizovatelné i pro skupiny, které prozatím nemají dostatek badmintonového vybavení, a to je bezesporu velkou výhodou. Zájmová skupina či škola nemusí mít dokonce ani regulérní badmintonový kurt. Soutěž je složena z několika jednotlivých her, které kopírují výše uvedené zaměření tak, aby docházelo přímo k rozvoji požadovaných dovedností. Soutěž je rozdělena do oblastních kol a závěrečného celostátního finále. Každé kolo má osm disciplín, které jsou detailně popsány v metodice. Projekt bude realizován ve všech oblastech v rámci oblastních kol s celostátním finále v Mostě.

 

Finanční náročnost: Za každého hráče na soupisce, která bude minimálně pětičlenná bez rozdílu pohlaví, odvádí přihlášené družstvo poplatek ve výši 50,- Kč. Dále startuje družstvo na vlastní náklady nebo na náklady vysílající organizace. V každém kole skládá startovné, které bude využito pořadatelem na úhradu pronájmu tělovýchovných zařízení. Maximální výše startovného je však stanovena na 300,- Kč.

 

Složení družstva: Každé družstvo se skládá z pěti dětí, přitom pohlaví nehraje žádnou roli. Na soupisce mohou být zapsáni i náhradníci.

 

Hodnocení: Výsledky jednotlivých kol budou zasílány organizátorovi projektu. Vítěz oblastní Vsenabadminton.cz Badmintonové Olympiády postupuje do celostátního finále. V případě, že se vítězné družstvo nebude moci z jakéhokoliv důvodu celostátního finále zúčastnit, připadá právo účasti na dalšího v pořadí.

 

Hodnocení jednotlivých disciplín: Za každou disciplínu obdrží vítězný tým X bodů (X = počet zúčastněných týmů), tým na druhém místě obdrží o X-1 bod méně atd. Za badmintonový turnaj družstev se přičítá dvojnásobný počet bodů. Po každé disciplíně bude stanoveno aktuální pořadí. Vítěz jednotlivého kola dětské olympiády je družstvo, které po vytrvalostních závodech dosáhlo největšího počtu bodů. Při shodě bodů rozhoduje lepší umístění při turnaji družstev v badmintonu.

 

Ceny: První tři družstva umístěná na stupních vítězů v celostátním finále získají medaile, putovní pohár a od firmy www.vsenabadminton.cz věcné ceny.

 

Časový harmonogram pro 2. ročník soutěže: Dětská olympiáda bude organizována v regionálních (oblastních) kolech s celostátním finále. Soutěžní kolo je organizováno v jednom dni. Do finále postupují vítězná družstva regionálních (oblastních) kol.

31. března 2015 - uzávěrka přihlášek (Přihlášky - SOUPISKY - zasílejte na e-mailovou adresu martinity@centrum.cz)

Přihláška je platná až po zaplacení startovného !!! č. účtu: 107-9354360207/0100

1. dubna 2015 - 31. května 2015 - regionální (oblastní kola)

6. června 2015 - finále soutěže (Sportovní hala TJ Lokomotiva Most)

 

 

Pro www.superstars-most.net připravila firma  © 2005 Insion jako sponzor klubu.

Badmintonové kurty | Aktuality | Mostecká amatérská liga | Firemní badmintonová liga | Super Stars Camp 2018 | Super Stars Podbořany | Žebříčky | Badmintonová Olympiáda | Video | Trenérský tým | Badmintonové vybavení | Kontakty | Mapa stránek

Formule shop, Ferrari, McLaren, F1, poedmity, obchod Ložní povlečení masážní křesla, masáž, relax, levnéBrusivo, Elastická brusiva, Brusné houby, Flexopol Hodinky pánské dámské Dárky pro muže