> Aktuality > Články > 2006-2007

VI.ročník turnaje tříčlenných družstev o putovní pohár VZP

Most – Turnaj tříčlenných družstev o putovní pohár Všeobecné zdravotní pojišťovny se uskutečnil v tělocvičně Základní školy, Most, Vítězslava Nezvala (8.ZŠ). Turnaj byl vzhledem k rekonstrukci tělocvičny odložen z tradičního vánočního termínu a proto se turnaje zúčastnilo méně družstev než v předchozích letech. Šestý ročník přinesl i tak mnoho zajímavých badmintonových momentů. Devět týmů se nejprve utkalo ve skupině každý s každým. Již tradičně se hrálo na jeden set do jednadvaceti bodů. Prvních sedm bodů odehrála čtyřhra, potom se hráči vystřídali a do čtrnácti bodů hrála první smíšená čtyřhra a do konečných jednadvaceti bodů dohrávala druhá smíšená čtyřhra. První čtyři družstva potom sehrála play-off. Dragonfly (Jiří Čapek, Nikola Fridrichová, Michaela Kokošková) porazili Vrtulky s.r.o. (Barbora Turfandovová, Miroslav Němeček, Tomáš Hába) v poměru 21:16 a Bombarďáci (Štěpán Kroc, Hana Cihlářová, Radka Kokošková) zdolali Ďáblíky (Lukáš Kroc, Martina Fartágová, David Mareška) 21:5. Zápasy o konečné pořadí potom byli hrány na dvě vítězná utkání. Ve finále Dragonfly obhájili putovní pohár VZP před druhými Bombarďáky v poměru 2:0. V utkání o 3.místo zvítězili Ďáblíci nad Vrtulkami s.ro. 2:0. Pátou příčku vybojovali Angels & Devil (Martin Červený, Pavlína Pokorná, Zuzana Jeřichová) nad Sněhovou Bouří (Miroslav Kroc, Luboš Dvořák, Helena Skuhrová) také 2:0. Clever Boobys (Jaroslav Beneš, Valerie Ondrášková, Karolína Vránková) v zápase o 7.příčku porazili v poměru 2:0 na zápasy družstvo Béďovci (Daniel Hanousek, Ladislav Nguyen, Kateřina Salačová). Deváté místo patřilo Zlatým Prasátkům (Stanislav Bílek, Lumír Hoang, Michaela Srpová). Každé družstvo bylo při zakončení turnaje odměněno sladkými cenami a cenami od Všeobecné zdravotní pojišťovny. Fotograf Luboš Dvořák potom nafotil mnoho profesionálních fotografií, kterého se sám aktivně účastnil.