> Aktuality > Články > 2006-2007

Pavlína Pokorná trojnásobnou přebornicí kraje

Most – Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal Přebor Ústeckého kraje kategorie patnáctiletých. Na turnaj se sjelo téměř padesát reprezentantů klubů Ústeckého kraje. Na domácí půdě vybojovali hráči Super Stars Most sedm medailových pozic a tři krajské tituly. Při krajském přeboru chyběli klubu Super Stars Most některé hlavní opory týmu, například Zuzana Jeřichová, bronzová medailistka z MČR této kategorie, její deblová spoluhráčka Jana Mladá, Miroslav Němeček, Bedřich Valenta nebo severočeské přebornice mladší věkové kategorie Kateřina Srpová, Veronika Koldová a další. Většina těchto hráčů totiž startovala na 16.RSL Junior International v Itálii. Přesto Super Stars Most dosáhli významných úspěchů, což svědčí o velmi silném a vyrovnaném kádru. Pavlína Pokorná ve dvouhře dívek nejprve přehrála ústeckou Kateřinu Dvořákovou 21:12, 21:6, poté ve třísetovém utkání Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:14, 18:21 a 21:12. Třísetové bylo i semifinále, Pokorná zvítězila nad Martinou Zástřeškovou (OS BK Goram Teplice) 18:21, 21:13, 21:13. Ve finále porazila Pavlína Pokorná favoritku turnaje, pátou hráčku celostátního žebříčku, Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:14, 9:21 a 21:13. Třetí příčku vybojovala Barbora Turfandovová. Druhý titul vybojovala Pavlína Pokorná ve čtyřhře dívek společně s Barborou Turfandovovou, ve finále porazili první nasazený pár a zároveň první pár celostátního žebříčku, Lucii Pilařovou a Veroniku Doušovou, ve dvou setech 21:11 a 23:21.  Třetí místo patřilo Valerii Ondráškové a Karolíně Vránkové. Pavlína Pokorná a David Mareška vybojovali třetí titul ve smíšené čtyřhře, když ve finále porazili Herberta Seiferta a Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) po setech 12:21, 21:15 a 21:17. David Mareška se probojoval do finále chlapecké dvouhry, v semifinále přes Tomáše Appela (TJ Proboštov) 16:21, 21:18 a 21:6. Titul přeborníka kraje mu utekl jen těsně, ve třetím setu o dva míčky,když podlehl Herbertu Seifertovi (BK TJ Baník Most). Tomáš Hába a Stanislav Bílek ještě vybojovali třetí příčku ze čtyřhry chlapců.