> Aktuality > Články > 2017

Veronika Dobiášová zvítězila při turnaji Algeria Junior International 2017

Alžír (Alžírsko) - Veronika Dobiášová přepsala klubovou historii, když zvítězila ve dvouhře dívek při turnaji BWF Algeria Junior International 2017. Před turnajem absolvovala Veronika Dobiášová přípravný trénink s alžírským národním týmem v centru Salle OMS Harcha Hacéne. První hrací den si poradila ve dvouhře s domácí Imane Chekkal (Alžírsko) hladce 21:3, 21:5 a ve smíšené čtyřhře, kterou hrála jako doplňkovou disciplínu společně s Markem Abelou (Malta) zdolali dvojici Ganna Tarek Mohamed Reda Elwazery a Basel Hesham Mohamed Ibrahim (Egypt) 21:9, 21:11. Druhý hrací den potom ve dvouhře zdolala Gannu Tarek Mohamed Reda Elwazery  (Egypt) taktéž hladce 21:2, 21:7, zato souboj ve smíšené čtyřhře byl velmi dramatický. Rozhodovalo se až v koncovce třetího setu za velmi hlasitého povzbuzování domácího publika. Veronika Dobiášová společně s Markem Abelou dokázali v koncovce třetího setu srovnat na 20:20. Domácí Mohamed Abdelaziz Ouchefoun neudržel nervy a dostal žlutou kartu za nevhodné chování. Vypjatý závěr třetího setu ale nakonec česko-maltská dvojice zvládla lépe a zvítězila 23:21 nad Mohamedem Abdelaziz Ouchefounem s Hallou Bouksani (Alžírsko) po setech 12:21, 21:18 a 23:21. Semifinále proti turnajovým jedničkám Siffedinu Larbaoui a Lindě Mazri (Alžírsko) ale pro Veroniku Dobiášovou s Markem Abelou bylo zápasem posledním, podlehli totiž 18:21, 17:21 a z Alžírska si odvezli bronz. Semifinálový souboj ve dvouhře byl opět v režii hráčky Super Stars Most. Egypťanka Nour Ahmed Youssri byla sice rychlejší a nepříjemnější soupeřkou než ty předchozí, ale po první setu 21:15 již Veronika Dobiášová zvítězila s přehledem v setu druhém 21:3. Finálový den se utkala s turnajovou jedničkou a africkou hráčkou číslo dvě, Hallou Bouksani (Alžírsko). Domácí hráčka měla velký fanklub a hlučné povzbuzování nedodalo Veronice Dobiášové příliš mnoho klidu, soupeřka v první polovině setu vedla 11:9. Dobiášová ale set otočila a zvítězila 21:16. Ve druhém setu soupeřka odpadla fyzicky a po vítězství 21:12 se Veronika Dobiášová mohla radovat z prvního titulu. Při slavnostním ceremoniálu tak zazněla česká státní hymna a na nejvyšším bodě byla vztyčena česká vlajka. Veronika Dobiášová po převzetí cen poskytla několik rozhovorů pro alžírskou televizi a další novináře. Turnaj byl velmi dobrou prezentací afrického badmintonu. Účast na turnaji BWF Algeria Junior International 2017 podpořila Alžírská ambasáda v Praze a Badmintonová Akademie Lukáše Kroce.