Aneta Seidlová a Karolína Fišerová hrály na Grand Prix B

Praha – Karolína Fišerová a Aneta Seidlová startovaly při Grand Prix B patnáctiletých. Turnaj byl opět komerční záležitostí a navíc mnozí rodiče suplující práci trenérů v mnoha klubech nepochopili význam soutěží Grand Prix B a tak startovala v turnaji až na pár výjimek celá česká špička. Český badmintonový svaz ale k amaterizmu českého badmintonu nemalou měrou svými pravidly a způsobem vedení komunikace přispívá a tak se není čemu divit. Proto najdeme na turnaji Grand Prix B i hráče, kteří reprezentovali Českou republiku při Mistrovství Evropy. Turnaje Grand Prix B by měly být hlavně o druhé vlně hráčů, která se nemá šanci prosadit v soutěží Grand Prix A a pomoci dalším hráčům zahrát si s jinými soupeři než ve své oblasti. Hráči z předních míst národního žebříčku by naopak potřebovali méně soutěží a více prostoru pro kvalitní trénink. Proto se také národní jednička Markéta Kohoutová turnaje neúčastnila. Obě hráčky Super Stars Most nakonec nastoupily do smíšené čtyřhry. Aneta Seidlová společně se Štěpánem Líbalem (TJ Slovan Vesec) podlehli ve třech setech Martinu Šebestovi s Veronikou Kulhavou 11:21, 22:20 a 13:21. Karolína Fišerová s Danielem Retem v prvním kole zvítězili, 21:15, 25:23 zdolali Milana Kováře s Adélou Klimovou. Ve druhém setu druhého kola, proti pozdějším finalistům Tomáši Matulovi s Valérií Žurkovou, Karolína Fišerová špatně šlápla a natáhla si vazy v kotníku a všem nadějím byl konec 17:21, 7:21. Zranění nebylo vážné, ale v plném pohybu Karolínu Fišerovou omezovalo. Ve dvouhře dívek ještě dokázala porazit Alžbětu Kobylákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:12, 21:13, ale na nasazenou Barboru Helešicovou to nestačilo 20:22, 13:21. Vyhrát úvodní duel dokázala i Aneta Seidlová, když porazila Karlu Nesňalovou 21:15, 21:13. Ve druhém kole potom podlehla nasazené Natálii Soukupové dvakrát 13:21. Čtyřhra potom byla už jen symbolickou záležitostí, Karolína Fišerová hlídala jen přední část kurtu a Aneta Seidlová sice bojovala, co se dalo, ale na národním turnaji tento styl hry nestačí. Fišerová se Seidlovou podlehly dvojici Helena Chvalová, Anna Vávrová 24:26 a 17:21. Obě dívky se ale už těší, až budou moci předvést stoprocentní výkon.