Chocholoušková s Portovou postoupily na MČR

Liberec – Sedm cenných kovů přivezli z přeboru severočeské oblasti hráči kategorie do třinácti let. Systematická příprava hráčů se vyplatila, při posledním otevřeném Grand Prix C, které bylo pojato jako turnaj tréninkový, hráči vybojovali pouhou jednu medaili, při vrcholu oblastních soutěží potom svou sbírku cenných kovů značně rozšířili. Ve smíšené čtyřhře si bronz odvezla Dominika Hudecová (Super Stars Most) ve dvojici s Tadeášem Hlubučkem (TJ Slovan Vesec), když jim ve třech setech utekla finálová účast. Překvapením dvouhry chlapců byl teprve desetiletý Jakub Klokan, který ve druhém kole zdolal Michala Nidrle (BK TU v Liberci) 21:14, 21:13 a ve čtvrtfinále Michala Čepeláka (TJ Slovan Vesec) 21:12, 21:18. V semifinále potom řádně potrápil i turnajovou jedničku Marka Štycha (BK Goram Teplice) 21:19, 18:21, 14:21 a z přeboru si odvezl také bronzovou medaili. Mezi dívkami překvapila čínská badmintonistka v barvách Super Stars Most Zhang Zhang Wen. Svou svědomitou prací a pravidelným tréninkem dohnala během sezóny výkonnostní rozdíl a to jí pomohlo v přeboru k zisku bronzu. Zhang Zhang Wen porazila ve druhém kole Lucii Pszykovou (BK TU v Liberci) 21:17, 21:5 a ve čtvrtfinále Ester Královou (BK TU v Liberci) hladce 21:6, 21:4. V semifinále sice podlehla turnajové jedničce a pozdější vítězce Natálii Slabé (BK TU v Liberci), ale i tak je to skvělý výsledek velkého výkonnostního posunu. Ve čtyřhře chlapců brali bronzové medaile bratři Klokanové Jan a Jakub a také Adam Gašparín ve dvojici s Ondřejem Beranem (BK TU v Liberci). Mezi dívkami si finálovou účastí zajistily Alena Chocholoušková s Annu Portovou (Super Stars Most) postup na premiérové mistrovství ČR. Třetí místo si z Liberce odvezly Zhang Zhang Wen a Dominika Hudecová.