Jakub Klokan dvakrát ve čtvrtfinále mezi staršími soupeři

Praha – Jakub Klokan ve starší věkové kategorii do sedmnácti let už patří mezi hráče, kteří si budují respekt. Při prvním Grand Prix A vyřadil nasazeného Václava Simona (BK 1973 Benátky n. J.) a nechybělo mnoho k medaili. Nyní nastupoval do turnaje už jako nasazený a jeho úkolem bylo nasazení potvrdit. To se mu nakonec povedlo, když v prvním kole vyřadil Lukáše Patzáka (TJ Sokol Dobruška) ve třech setech 17:21, 21:13 a 21:12. Ve druhém potom porazila Michaela Havlíčka (Badminton FSpS MU) dvakrát 21:13 a probojoval se do čtvrtfinále. Čtvrtfinálový výsledek byl potvrzením nasazení a splněným úkolem, turnajové jedničce a pozdějšímu vítězi, Vojtěchu Havlíčkovi (TJ Sokol Polabiny Pardubice), podlehl po setech 19:21, 12:21. Jakubu Klokanovi patří aktuálně sedmá příčka národního žebříčku a je současně nejmladším hráčem v první patnáctce. Do čtvrtfinále se společně s Petrem Břízou (SK Prosek Praha) probojovali i ve čtyřhře. Dvojici Filip Čermák (BK Kopřivnice), Vojtěch Šústal (TJ Orlová – Lutyně) porazili ve třech setech 21:15, 19:21 a 21:10. Na turnajové jedničky Vojtěcha Havlíčka (TJ Sokol Polabiny Pardubice) s Adamem Srncem (SK Hamr) prozatím nestačili.